top of page

Fibromiyaljide alternatif tedavi yöntemleri (kuru igne)

Güncelleme tarihi: 10 Oca 2022

55 yaşında 10 senedir fibromiyalji sendromu ile baş etmeye çalışan bir danışanımdan bahsetmek istiyorum.


Daha doğrusu 10 senedir fibromiyaljinin belirgin semptomlarından şikayetçi ama bunun fibromiyalji sendromu olduğunu bilmiyormuş


Bana bu şikayetlerle geldiğinde fibromiyalji sendromu olduğunu düşündük. Kendisinin tarif edemediği bölgelerde ve şekilde ağrıları olduğundan , ellerde ayaklarda zaman zaman uyuşmalarından , kol bölgesinde üşümelerinden, sabah tutukluğu ve sertliğinden , çabuk yorulmalardan ve ağrılarının soğuk havalarda arttığından şikayetçiydi.


Kendisiyle bu şikayetler ve sonrası değerlendirmeler sonucu bir tedavi ve koruma programı hazırladık.


Yıllardır fibromiyalji sendromuyla gelen danışanlarımda uyguladığım ve yüksek oranda olumlu sonuç aldığım kuru iğne (dry needling) tedavisini uyguladık.
İlk seanstan itibaren oolumlu sonuçlar almaya başladık. Fakat iyileşme seviyesinin oranını arttırmak ve daha üuzun süreli iyilik halini sağlamak adına tedavimize devam ettik. Bu seans sayıları hastadan hastaya değişmektedir elbette, bu hastamda süreç bu şekilde ilerledi. Bu tedaviyle birlikte kaslardaki ve vücuttaki bu olumlu değişimlerin kalıcılığı için egzersiz programına başladık.


İlk başlarda yorgunluğu arttırmamak adına germe egzersizleriyle başladık. Sonrasında sabah sertlikleri ve ağrılar azaldıkça kuvvetlendirme ve postür egzersizleriyle devam ettik. Kuru iğne seanslarının bitmesiyle de klinik pilates seanslarıyla yolumuza devam ediyoruz.


Bu gibi danışanlarımla olan gelişme ve deneyimlerimi instagram sayfamdan "fizyomugla_edm" de aktüel olarak paylaşıyorum. Takip edebilirsiniz. Son bir not buraya kadar geldiyseniz, Dik Oturun :)32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Elektrofiziksel Ajanlar

Compex marka ürünler kullanmaktayım. Ürünlerin doğru amaçlarda kullanılması çok önemlidir.

bottom of page